top of page

Skandal podczas meczu Senegalu z Egiptem. Salah oślepiany laserami


Na pewno nie tak wyobrażało sobie wczorajszy wieczór ponad 105 milionów Egipcjan.

"Faraonowie" nie pojadą na mundial do Kataru. W rewanżowym meczu barażowym Egipt przegrał na stadionie Diamniadio z Senegalem po serii rzutów karnych 1:3. W pierwszym spotkaniu z Kairze Egipt pokonał Senegal 1:0.

Już w 4 minucie po zamieszaniu w polu karnym gola dla Senegalu strzelił dla gospodarzy Boulaye Dia. Tak więc straty z pierwszego spotkania zostały odrobione.


Wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Gole nie padły także w dogrywce. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne więc były rzuty karne.


I tu doszło do skandalu. Kibice na stadionie w Diamniadio podczas, gdy Salah przygotowywał się do oddania strzału, zaczęli z trybu oślepiać gwiazdę reprezentacji Egiptu kilkudziesięcioma laserami, co znakomicie widać na filmie...

W sumie w serii rzutów karnych Egipcjanie nie trafili do bramki trzy razy. Ostatnią, decydującą jedenastkę wykorzystał kolega Salaha z Liverpoolu, Sadio Mane.


Senegal wygrał po serii rzutów karnych 3:1. Warto dodać, że Egipt w regulaminowym czasie gry oddał tylko jeden celny strzał na bramkę rywali.

Senegal jedzie na mundial po raz drugi z rzędu i trzeci w historii. Egipcjanie piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze obejrzą w telewizji. Mundial potrwa od 21 listopada do 18 grudnia tego roku.

www.hurghada24.pl

bottom of page