top of page

Słynny włoski dom mody Stefano Ricci będzie obchodził 50-lecie w Luksorze

Słynny dom mody Stefano Ricci będzie obchodził swój złoty jubileusz w świątyni Hatszepsut w Deir El-Bahary w Luksorze. Wielki event odbędzie się pod koniec marca.Khaled El-Enany, egipski minister turystyki i starożytności powiedział - Sztuka jest jednym z kluczowych filarów cywilizacji egipskiej. Z przyjemnością witamy współczesnych trendsetterów sztuki i mody, aby promować ich twórczą pracę na tle naszych wykwintnych zabytków.

Stefano Ricci, założyciel włoskiego luksusowego domu napisał w mediach społecznościowych - Dwadzieścia lat temu po raz pierwszy odwiedziłem starożytne Teby i byłem tak zafascynowany, że postanowiłem poświęcić im książkę "Luksor".

Pewnej nocy marzyłem o stworzeniu czegoś ważnego w obecności architektonicznych i artystycznych cudów. Dziś to marzenie nabiera kształtu - dodał Ricci.


Decyzja domu o zorganizowaniu jubileuszu w Luksorze pojawia się po udanej uroczystości, która odbyła się w listopadzie 2021 roku podczas ponownego i długo oczekiwanego otwarcia Alei Sfinksów w mieście w górnym Egipcie.


Program wydarzeń jest obecnie utrzymywany w tajemnicy.- Lubię wyobrażać sobie drogę związaną z pięknem, kulturą i dialogiem, która pokonuje dystans między moją Florencją a Luksorem. Cokolwiek więcej mógłbym powiedzieć, byłoby zbędne - komentuje Stefano Ricci.Pokaz mody będzie kolejną okazją do podkreślenia różnorodności i piękna egipskich miejsc turystycznych i z pewnością skieruje uwagę całego świata w stronę Egiptu.


Stefano Ricci to luksusowa firma modowa i lifestylowa odzieży męskiej. Marka jest uznawana na całym świecie za wyraz absolutnej jakości i stylu.

(ahramonline)bottom of page