top of page

Słynny bazar w Hurghadzie zburzony! (zdjęcia, video)


To koniec pewnej epoki w Hurghadzie. Po kilkudziesięciu latach funkcjonowania - przestał istnieć wielki bazar przy Dahar Square. Dziś buldożery zrównały go z ziemią.Pod koniec ubiegłego roku za mapy miasta zniknął bazar (suk) owocowo-warzywny usytuowany po drugiej stronie ulicy. Dziś przyszedł czas na największy i - nie bójmy się tego słowa - najbardziej wstydliwe miejsce handlu w Hurghadzie.

To tu handlowano mięsem, drobiem, ptactwem, rybami, owocami morza, warzywami, owocami i wszystkim co popadnie. Bazar od lat popadał w ruinę, był brudny, zaniedbany, a mniej odporni na zapachy i widoki starali się omijać to miejsce z daleka.
Dziś, największe targowisko Hurghady przestało istnieć. Tym samym z mapy Daharu zniknęły dwa bazary, które przynosiły tyle pożytku, co kłopotów. Likwidacja suku, który w tym miejscu funkcjonował kilkadziesiąt lat obyła się bez większych protestów ze strony kupców i okolicznych mieszkańców - choć władze miasta wezwały na miejsce dodatkowe oddziały policji.


Suk "ze wszystkim" znalazł już inne miejsce - w pełni przygotowanie do handlu. Tak wyglądały ostatnie chwile "starego bazaru" przy Dahar Square...
Kupcy ze "starego bazaru" zostali przeniesieni do funkcjonalnej hali oddalonej od Dahar Square dokładnie o 760 metrów (idąc jednokierunkową drogą w stronę gór). Przestronna, mierząca ponad 120 metrów długości, 60 szerokości i 10 wysokości hala znajduje się przy dworcu dla busików - za halą gdzie od początku tego roku handluje się już owocami i warzywami,

W hali jest elektryczność, bieżąca woda, ochrona, monitoring i służby dbające o porządek. Sprzedawcy (podobnie jak w hali owocowo-warzywnej) będą musieli podawać ceny oferowanych towarów. Na miejscu jest czysto i bezpiecznie.


Tak więc "Kompleks Usługowy Dahar" w Hurghadzie składa się już z trzech funkcjonalnych hal: największej - głównej, gdzie znajdują się sklepy spożywcze, warzywnicze, sklepy z gospodarstwem domowym, bary i toalety oraz z dwóch mniejszych hal: z owocami i warzywami oraz hali z mięsem, drobiem, rybami i owocami morza. Tak prezentuje się ów Kompleks...Do Kompleksu Usługowego Dahar można dojechać samochodem. Jest duży parking dla aut i autokarów. Tuż obok znajduje się największy w Hurghadzie dworzec dla busików.


hurghada24.pl

Comments