top of page

Rynek food trucków w Hurghadzie otwarty (galeria, video)


Co prawda z kilkudniowym opóźnieniem, ale udało się. Pierwszy ryneczek z food truckami w Hurghadzie został oficjalnie otwarty.W inauguracji działalności street foodów wziął udział sam gubernator prowincji Morza Czerwonego Amr Hanafi.


Rynek, a w zasadzie ryneczek znajduje się przy ulicy El-Nasr, naprzeciwko Nile Hospital: https://goo.gl/maps/2Pz6VkXRFheCHBZr7

Rynek, to wybrukowany plac który mieści kilkanaście "bufetów na wynos". Jest zadaszenie, stoliki i krzesła. Każdy food track jest podłączony do bieżącej wody, elektryczności i lokalnej kanalizacji. Na środku placu znajdują się dwie "mini fontanny" i wysoki słup oświetleniowy.
Cały obiekt będzie oświetlony po zachodzie słońca. Na miejscu są także przenośne toalety. Na prośbę rodziców - w trosce o bezpieczeństwo dzieci - cały obiekt został otoczony murkiem (stąd opóźnienie terminu oddania obiektu do użytku).
W okolicy powstały nowe, asfaltowe drogi dojazdowe. Jest niewielki parking. Posadzono drzewa i krzewy. Przy rynku znajduje się także plac zabaw dla dzieci.
Z food trucków serwowane są hamburgery, hot-dogi, pizza, frytki, owoce morza, lody, ciastka, świeże soki i specjały kuchni egipskiej.


Jedzenie w food truckach nie jest drogie. Np. gorący Crepe (zawijany naleśnik) z serem, kurczakiem i warzywami kosztuje 35 funtów egipskich (5 zł).
Tak wygląda na filmie rynek dla food trucków w Hurghadzie...
Rynek food trucków w Hurghadzie ma być przede wszystkim atrakcją dla mieszkańców miasta, a nie dla turystów.


hurghada24.pl