top of page

Rosjanie tłumnie wrócą do Hurghady. Już w lipcu...


Jeden z największych rosyjskich organizatorów zagranicznego wypoczynku Tez Tour zapowiedział, iż od połowy lipca, codziennie odlatywać będą z lotniska Moskwa-Wnukowo samoloty czarterowe do Hurghady i Sharm el-Sheikh.


W tej chwili obie trasy obsługiwane są dwa razy w tygodniu samolotami Airbus A330 z 378 osobami na pokładzie.
Ponadto, w pierwszych dniach lipca uruchomione zostaną loty do Hurghady z Sankt Petersburga, Jekaterynburga i Nowosybirska. Czartery będą latać raz na 10 dni. Sprzedaż wycieczek do Hurghady ze wszystkich tych trzech rosyjskich miast już się rozpoczęła.
Według statystyk Tez Tour aż 95% sprzedaży wycieczek co Egiptu dotyczy hoteli w Hurghadzie i Sharm el-Sheikh. Tylko 5% turystów wybiera wakacje w Safadze, Soma Bay i Makadi. Ponad 50% rezerwacji dotyczy rodzin z dziećmi. 99,9% klientów w sezonie letnim preferuje wypoczynek typu all-inclusive.

Dodajmy, że Egipt współpracuje z Krajowym Systemem Kart Płatniczych NSPK w sprawie akceptacji rosyjskich kart płatniczych Mir na terenie Egiptu - Rosyjscy turyści są dla nas bardzo ważni. Dlatego obecnie współpracujemy z NSPK, aby móc akceptować ich karty w Egipcie - powiedział Tarek Rauf, dyrektor generalny Egyptian Banks Company.Wcześniej pierwsza wiceprezes Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej Olga Skorobogatowa poinformowała, że ​​Rosja współpracuje z czterema krajami w celu rozpoczęcia akceptacji kart Mir. Nazwy tych krajów nie zostały ujawnione. Obecnie karty Mir są akceptowane w 10 krajach: Turcji, Wietnamie, Armenii, Uzbekistanie, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Osetii Południowej i Abchazji.Krajowy system kart płatniczych Mir został stworzony przez władze rosyjskie w 2014 roku po wprowadzeniu pierwszych międzynarodowych sankcji na ten kraj.


hurghada24.pl

Comments