top of page

Rosjanie do Hurghady już nie przylecą. Przynajmniej na razie


Największy rosyjski czarterowy przewoźnik lotniczy, linia iFly ogłosił, że rezygnuje do odwołania z programu lotów do Egiptu. Decyzja weszła w życie dziś."W związku z brakiem zezwolenia na korzystanie z przestrzeni powietrznej Jordanii, a także ograniczeniami nałożonymi na loty szeregu innych państw, linia lotnicza iFly powiadomiła swojego touroperatora w Egipcie - firmę Tez Tour - o przymusowym odwołaniu programu lotów międzynarodowych do Egiptu z lotnisk na terytorium Federacji Rosyjskiej" - poinformował przewoźnik.
IFly odwoływała swoje czartery do Egiptu począwszy od 15 grudnia ze względu na ograniczenia dotyczące lotów w przestrzeni powietrznej Jordanii. Kraj ten wymagał przedstawienia zagranicznego certyfikatu ubezpieczenia, którego iFly nie mogła uzyskać ze względu na sankcje nałożone na Rosję w związku z napaścią na Ukrainę.
Wczoraj iFly zadecydowała o odwołaniu wszystkich lotów do Egiptu z terytorium Rosji do odwołania, gdyż Federalna Agencja Transportu Lotniczego nie zezwoliła temu przewoźnikowi na zmianę trasy i przelot nad Syrią.Od 15 grudnia iFly wywiozła już 7.500 rosyjskich turystów z Egiptu, organizując 22 loty zewnętrznych przewoźników. W Hurghadzie obecnie pozostało tylko kilku turystów, których wakacje jeszcze się nie skończyły. Wywóz turystów z Sharm el-Sheikh planowany jest na okres od 28 do 31 grudnia - informuje agencja Izwiestia.

hurghada24.pl


Comments


bottom of page