top of page

Rosja i Egipt przechodzą na rozliczenia w rublach i funtach


Rosja i Egipt przejdą na wzajemne rozliczenia w rublach i funtach egipskich -poinformował o tym wczoraj minister przemysłu i handlu Federacji Rosyjskiej Denis Manturow na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.
- Musimy aktywnie wykorzystywać parę rubel-funt do wzajemnych rozliczeń. Pozwala na to wielkość handlu między Rosją a Egiptem. Wychodzimy z faktu, że nasi egipscy koledzy ściśle współpracują z Rosją na poziomie banków centralnych, ministerstw i biznesu - powiedział Manturow.

Minister wyraził też nadzieję na realizację wzajemnego handlu na równi z wykorzystaniem własnej waluty jak to już ma miejsce z Chinami, Indiami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
Przypomnimy, że od początku czerwca odpowiednie władze w Kairze pracują nad możliwością płacenia rosyjskimi kartami bankowymi Mir w Egipcie. Jak podaje portal iz.ru karty rosyjskiego systemu płatniczego Mir mogą zacząć działać w Egipcie już we wrześniu. Obecnie Rosjanie mają możliwość płacenia w Egipcie kartami Union Pay.Michaił Orłow, przewodniczący Rosyjsko-Egipskiej Rady Biznesu powiedział, że "egipski przemysł turystyczny chce, aby powstał mechanizm rozliczeń w walucie krajowej dzięki czemu podróżni z Federacji Rosyjskiej mogli płacić w rublach w egipskich hotelach".


(izwiestia)Comments


bottom of page