top of page

Pracownik restauracji wyrzucał potłuczone szkło do wody na plaży w Hurghadzie (video)Gigantyczny skandal miał miejsce wczoraj na publicznej plaży w okolicy znanej i cenionej restauracji w Hurghadzie przy Felfela Bay. Pracownik owej restauracji wyrzucał do morza pudła z potłuczonym szkłem i odpadkami.

Zdarzenie nie było jednostkowe, bowiem - jak informują naoczni świadkowie - mężczyzna wrzucił do wody zawartość kilkunastu kartonów - nie zważając na plażowiczów wśród których znajdowały się dzieci. Jednemu z nich pobite szkło zraniło stopę.
Po opublikowaniu filmu z tego zdarzenia w mediach społecznościowych i ogromnej fali krytyki, sprawą zajął się sam gubernator prowincji Morza Czerwonego Amr Hanafi. Na miejsce wysłał przedstawicieli agencji ds. ochrony środowiska, pracownika ministerstwa turystyki oraz policję, która natychmiast aresztowała mężczyznę.


W trakcie przesłuchania sprawca przyznał - co jest jeszcze bardziej bulwersujące, że wrzucał pobite szkło do morza za namową właściciela pobliskiej restauracji, aby "uniemożliwić ludziom chodzenie na plażę i spowodować, aby nikt nie zakłócał

klientom jego lokalu widoku na Morze Czerwone".


Właściciele lokalu nie przyznali się do zatrudnienia mężczyzny.
Zobacz film z tego zdarzenia i "reakcję" mężczyzny wrzucającego pobite szkło do przybrzeżnej wody w której kąpią się ludzie...
Warto zauważyć, że plaża jest bezpłatna i jest to ulubione miejsce wypoczynku nie tylko dla mieszkańców centrum Hurghady, ale także turystów wynajmujących kwatery w dzielnicy Sakala. Codziennie korzysta z niej kilkaset osób.Mężczyzna z filmu został aresztowany i odpowie przed sądem z Kodeksu Karnego za "narażanie obywateli i turystów na jakąkolwiek krzywdę fizyczną, czy psychiczną, lub którego działania obejmują terroryzowanie innych". Grożą mu 2 lata więzienia.


hurghada24.pl

Comments