top of page

Ponad 16.000 ukraińskich turystów czeka w Egipcie na powrót do domów


W egipskich kurortach nad Morzem Czerwonym przebywa w tej chwili ponad 16.000 ukraińskich turystów, którzy nie mogą wrócić do swoich domów z powodu rosyjskiej inwazji.Na konferencji prasowej w Kairze ukraiński chargé d'affaires ambasady w Egipcie Ruslan Nechai stwierdził, że turyści z Ukrainy przebywają w Hurghadzie, Sharm El-Sheikh i Marsa Alam. Turyści nie mogą wrócić na Ukrainę ponieważ przestrzeń powietrzna tego kraju jest zamknięta.

Mogą wrócić do domów przez granice „przyjaznych” krajów sąsiednich Ukrainy. Właśnie ich powrót przede wszystkim przez lotniska w Polsce, na Wegrzech w Rumunii i na Słowacji jest teraz organizowany.


Koordynacją tych działań zajmuje się ambasada Ukrainy w Kairze w porozumieniu z

ministerstwem Turystyki i Starożytności Egiptu oraz egipskim ministerstwem Spraw Zagranicznych.
Przypomnijmy, już w czwartek Egipskie Stowarzyszenie Hotelarskie wydało zarządzenie dla wszystkich hoteli w kraju, aby bezpłatnie przedłużyć pobyt turystów ukraińskich, nawet po jego zakończeniu, do czasu powrotu do kraju.


Hotele zostały poinstruowane, aby zapewnić wszelkie udogodnienia, dopóki nie znajdą bezpiecznego sposobu na powrót do swoich domów.Według naszych informacji pierwsze loty "powrotne" na Ukrainę mają zostać zorganizowane w połowie nadchodzącego tygodnia.Na Ukrainie obowiązuje stan wojenny. Obowiązkowi mobilizacji do wojska podlegają wszyscy mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat. Za niestawienie się na wezwanie może grozić odpowiedzialność administracyjna i karna. Jeśli poborowy z tych czy innych względów - przewidzianych przez prawo - nie może zostać powołany, musi osobiście przedstawić potwierdzające to dokumenty.(ahram,hurghada24pl)Comments


bottom of page