top of page

Po ataku rekina, dobre hotele w Hurghadzie zastosowały się do zaleceń specjalistów. Jest bezpieczniePo czerwcowym ataku rekina w Hurghadzie - w którym zginął obywatel Rosji - dobre hotele w Hurghadzie bardzo poważnie i skrupulatnie podeszły do sprawy bezpieczeństwa turystów. Znakomitym przykładem jest tu 4-gwiazdkowy hotel Bella Vista znajdujący się w samym centrum miasta (w dzielnicy Sakala).
Zgodnie z zaleceniami ichtiologów z Instytutu Nauk o Morzu i Rezerwatów Morza Czerwonego wokół hotelowej plaży nie założono "siatek na rekiny", które negatywnie wpływają na środowisko morskie i są po prostu narzędziem do zabijania ryb, a także organizmów morskich.


Zgodnie z zaleceniami specjalistów - aby dbać o bezpieczeństwo - hotelowe kąpielisko zostało tu oznaczone specjalnymi bojami, które informują, że w tym miejscu woda przekracza 2 metry.


Ponadto " w ciągłej gotowości" jest także łódź motorowa zacumowana przy pobliskim molo.Plaży strzeże dwóch wykwalifikowanych ratowników ubranych z żółte koszulki i sprzęt ratowniczy.Jeden z ratowników znajduje się po jednej stronie kąpieliska, drugi kilkadziesiąt metrów dalej. Obaj mają obowiązek ciągłego monitorowania tego, co dzieje się w wodzie.
Co istotne, turyści przechodzą krótkie "szkolenia" na temat "wszystkich zdarzeń dotyczących pojawiania się dużych ryb w wodach przybrzeżnych". Ponadto, personel hotelowy zwraca baczną uwagę na dokarmianie ryb przez turystów i wrzucanie do wody wszelkich nieczystości. Ratownicy sugerują też turystom, aby wchodzili do wody w grupach, a nie indywidualnie. I co ciekawe, turyści się do tych zaleceń stosują i pływają raczej przy brzegu. Bardzo rzadko dopływając do boi.

Oprócz dwóch ratowników "plażowych" jest także ratownik dbający o bezpieczeństwo kąpiących się w basenie.Warto dodać, że Hurghada przeżywa obecnie boom turystyczny. Tylko dziś do miasta przyleciało 36 samolotów z ponad 5 tysiącami turystów na pokładach. Według

statystyk Egipskiego Towarzystwa Portów Lotniczych i Żeglugi Powietrznej, międzynarodowe lotnisko w Hurghadzie w czerwcu obsłużyło 705 tysięcy 200 pasażerów. To najwięcej ze wszystkich turystycznych lotnisk w Egipcie. W lipcu ten rekord ma zostać pobity.
Dla porównania, największe polskie lotnisko - Chopina w Warszawie - w maju tego roku odprawiło 1.597.829 pasażerów.


hurghada24.pl

Comments


bottom of page