top of page

Plaża Al-Nayzak skarb Egiptu ukryty w Marsa AlamNajpiękniejsza z najpiękniejszych plaż w Marsa Alam.Turkusowy kolor wody i spokój. Al-Nayzak to ukryty skarb położony niedaleko Marsa Allam. Miejscowi nazywają to miejsce spadającą gwiazdą. Ministerstwo Turystyki Egiptu określiło to miejsce jako "sekretny raj na naszej planecie".

Uważany za basen natury Al-Nayzak składa się z unikalnej formacji skalnej, która, jak się uważa została ukształtowana przez meteoryt uderzający w wybrzeże. Legendy i opowieści o tym miejscu sprawiły, że jest to charakterystyczne miejsce Intrygujące zarówno turystów jak i mieszkańców.

"Plaża jest otoczona lądem a jej połączenie z morzem i piękna zatoczka utrzymuje świeżość i przejrzystość wody. To pozwala również na życie morskim stworzeniom" - wyjaśnił CNN podróżnik Mohamed al-Gondi.To wielki skarb. Jeszcze nie odkryty.

Jezioro, bo tak to miejsce trzeba nazwać, zajmuje łączną powierzchnię 5000 metrów i charakteryzuje się czystą wodą,. Stopień czystości wody jest nie do znalezienia gdziekolwiek indziej na świecie. Głębokość jeziora sprawia również, że jest to idealne miejsce dla nurków szczególnie w miesiącach zimowych. Tutaj woda jest szczególnie ciepła.
Marsa Allam znajduje się około 700 kilometrów na południe od Kairu. Miejscowość ta jest idealnym miejscem do nurkowania.Wspomniana plaża znajduje się 8 km na południe od Marsa Allam i około 20 minut jazdy od Port Ghalib. Dojazd do plaży Al-Nayzak to malowniczy widok na Morze Czerwone. Odwiedzający Al-Nayzak mogą również udać się do rezerwatu Samdai Coral Reef Reserve - miejsca zamieszkanego przez delfiny.Miejsce to najlepiej odwiedzić między marcem a majem. Al-Nayzak to ucieczka od zgiełku Kairu – z malowniczymi wodami i hipnotyzującą scenerią i pięknem natury.(egyptian streets)


コメント