top of page

Pierwszy, hiszpański pociąg Talgo w porcie w Aleksandrii
Port w Aleksandrii otrzymał dziś pierwszy z pociągów ekspresowych Talgo, wyprodukowanych w Hiszpanii. Odbyło się to w ramach planu dostarczenia siedmiu pociągów od firmy dla Egipskich Kolei Państwowych.


Ministerstwo Transportu twierdzi, że ten typ pociągu wyróżnia się konstrukcją, która zapewnia im stabilność podczas szybkiej podróży zwłaszcza na zakrętach. Pomaga to im skrócić czas podróży, oprócz maksymalnych prędkości roboczych do 160 km / h.Wagony są wykonane z aluminium, używanego w większości pociągów na całym świecie. Zmniejsza to masę pociągu, a tym samym oszczędza paliwo zużywane podczas podróży. Jest również odporny na rdzę podczas konserwacji przy użyciu wody.


Nowe pociągi mają zapewnić najwyższy poziom luksusu i bezpieczeństwa dla pasażerów dzięki specjalnie skonstruowanym miejscom dla osób niepełnosprawnych. Pociąg będzie również wyposażony w system wideo do wyświetlania filmów i instrukcji za pośrednictwem ekranów wyświetlaczy umieszczonych przy każdym miejsca pierwszej klasy i centralnych ekranów w wagonach drugiej klasy. Każdy z zamówionych pociągów składa się z lokomotywy, wagonu mechanicznego, klimatyzowanego wagonu bufetowego, pięciu klimatyzowanych wagonów pierwszej klasy i ośmiu klimatyzowanych wagonów drugiej klasy.(egyptindependent)


Comments