top of page

Piłki na mundial w Katarze zostały produkowane w Egipcie


Egipt, choć nie gra na mundialu - ma swój udział w tym, co dzieje się na boiskach piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.Okazuje się, że część piłek firmy Adidas, którymi rozgrywane są mecze została wyprodukowana w Egipcie. Aż 1.500 z 6.000 futbolówek używanych podczas mundialu została zrobiona przez firmę Forward Egypt, która jest filią pakistańskiej grupy Forward produkującej sprzęt sportowy.

Fabryka Forward Egypt, gdzie produkowane są piłki Adidasa znajduje się w gigantycznym centrum przemysłu skórzanego muhafazy Kairu, w mieście Badr. Fabryka może wyprodukować około 3,5 miliona piłek rocznie i zatrudnia 600 egipskich pracowników.
Piłka o nazwie Al Rihla (arab. podróż) wykonana jest ze specjalnie teksturowanego materiału, z użyciem farb i klejów na bazie wody. Według organizatorów jest najszybszą w historii mundiali. Jej wzornictwo jest inspirowane kulturą, architekturą i flagą kraju gospodarza. Katar przedstawiają żywe kolory na perłowym tle.
Umowa z Adidasem przewiduje, że Forward Egypt produkuje piłki Al Rihla z przeznaczeniem do sprzedaży na całym świecie.Według prezesa Forward Egypt Gassera El-Sayeda, firma jest jedynym podmiotem akredytowanym przez Adidasa na Bliskim Wschodzie, zatwierdzonym do produkcji oficjalnej piłki mistrzostw świata.

Oryginalna piłka treningowa Al Rihla kosztuje około 100 USD.


hurghada24.pl


留言


bottom of page