top of page

Piłki na mundial w Katarze zostały produkowane w Egipcie


Egipt, choć nie gra na mundialu - ma swój udział w tym, co dzieje się na boiskach piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.Okazuje się, że część piłek firmy Adidas, którymi rozgrywane są mecze została wyprodukowana w Egipcie. Aż 1.500 z 6.000 futbolówek używanych podczas mundialu została zrobiona przez firmę Forward Egypt, która jest filią pakistańskiej grupy Forward produkującej sprzęt sportowy.

Fabryka Forward Egypt, gdzie produkowane są piłki Adidasa znajduje się w gigantycznym centrum przemysłu skórzanego muhafazy Kairu, w mieście Badr. Fabryka może wyprodukować około 3,5 miliona piłek rocznie i zatrudnia 600 egipskich pracowników.
Piłka o nazwie Al Rihla (arab. podróż) wykonana jest ze specjalnie teksturowanego materiału, z użyciem farb i klejów na bazie wody. Według organizatorów jest najszybszą w historii mundiali. Jej wzornictwo jest inspirowane kulturą, architekturą i flagą kraju gospodarza. Katar przedstawiają żywe kolory na perłowym tle.
Umowa z Adidasem przewiduje, że Forward Egypt produkuje piłki Al Rihla z przeznaczeniem do sprzedaży na całym świecie.Według prezesa Forward Egypt Gassera El-Sayeda, firma jest jedynym podmiotem akredytowanym przez Adidasa na Bliskim Wschodzie, zatwierdzonym do produkcji oficjalnej piłki mistrzostw świata.

Oryginalna piłka treningowa Al Rihla kosztuje około 100 USD.


hurghada24.pl


bottom of page