top of page

Pandemia w Egipcie ustępuje


Egipt odnotował 54% spadek liczby zakażeń koronawirusem i 45% spadek liczby zgonów związanych z COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia. W związku z tym władze Egiptu podjęły decyzję o zmniejszeniu liczby szpitali izolacyjnych w całym kraju.We wczorajszym oświadczeniu ministerstwo zdrowia i ludności poinformowało, że wraz ze spadkiem zachorowań podjęto decyzję o zmniejszeniu liczby placówek przeznaczonych do pełnej izolacji do zaledwie czterech szpitali; w Gizie, Al-Kaljubijji,

Luksorze i Matruh.

Ministerstwo zmniejszyło również liczbę szpitali z częściową izolacją do 16 placówek w całym kraju - powiedział Hossam Abdel-Ghaffar – rzecznik ministerstwa zdrowia.


Przypomnijmy że w połowie marca ministerstwo zdrowia ogłosiło, że będzie wydawać tygodniowe, a nie codzienne raporty o liczbie zakażeń koronawirusem i zgonów.


Od 26 marca do 1 kwietnia średnia dzienna liczba zakażeń w Egipcie spadła do 559 infekcji i ośmiu zgonów.
Obłożenie w szpitalach wynosi 29% na oddziałach wewnętrznych i 49% na oddziałach intensywnej terapii. Wykorzystywanych jest 24% respiratorów.


Od początku Ramadanu wskaźnik szczepień waha się od 100.000 do 150.000 dawek dziennie.Egipt do tej pory zaszczepił ponad 32,5 mln obywateli. Do drugiej połowy 2022 r. kraj planuje zaszczepić 70% kwalifikującej się populacji, w tym dzieci w wieku 12 lat i osoby starsze.


(ahram)

Comments


bottom of page