top of page

Ogromny spadek wartości złotówki w stosunku do egipskiego funta


Z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę cały czas odnotowujemy spadek wartości złotówki w stosunku do egipskiego funta. W dniu agresji Rosji na Ukrainę (24 lutego) 1 złotówka warta była 3,81 funta egipskiego (LE). Dziś to tylko 3,49 LE.Patrząc na dane publikowane przez National Bank of Egypt ta tendencja będzie się utrzymywać przede wszystkim z powodu ciągle spadającej wartości rosyjskiego rubla,

sankcji nałożonych na Rosję oraz coraz mniejszej liczby turystów z Ukrainy i Rosji odwiedzających Egipt. W skali - miesiąc do miesiąca - ten spadek wynosi aż 67%.

Warto dodać, że 24 lutego 1 rubel rosyjski wart był 0,18 LE, a dziś tylko 0,12 LE. Stabilny jest dolar amerykański. 24 lutego 1 USD wart był 15,71 LE. Dziś za jednego dolara dostaniemy 15,69 funta egipskiego.
Najbardziej stabilnie zachowuje się frank szwajcarski. Kurs egipskiego funta do szwajcarskiej waluty nie zmienił się od początku agresji Rosji na Ukrainę.Jak podpowiadają nam doradcy podatkowi, w tej sytuacji najbardziej korzystną formą pozyskiwania egipskiej waluty jest ich wypłata w egipskich bankomatach.


www.hurghada24.pl

bottom of page