top of page

Ogromny mróz na Świętej Katarzynie na Synaju


Fala mrozów nawiedziła nie tylko zachodnią i południową część Egiptu, ale także Synaj.
Jak powiedział burmistrz Świętej Katarzyny Talaat al-Anani miasto od trzech dni nawiedza największa fala mrozów od 10 lat. Ostatniej nocy temperatura spadła tu do minus 12 stopni. Paradoksalnie, najgorsze jest to, że nie pada śnieg.
- Opady deszczu, czy śniegu sprawiają, że dolina jest ciepła nawet przy niskich temperaturach, ale obecnie jest bardzo zimno właśnie z powodu braku śniegu i deszczu. Zaapelowaliśmy do turystów i beduińskich przewodników, aby odpowiednio przygotowali się na odwiedzanie wyższych partii gór - powiedział al-Anani.
W związku z falą mrozów wielu mieszkańców Świętej Katarzyny narzeka na przeziębienie. - Przezwyciężamy je przygotowując potrawy i napoje, które dostarczają nam dużo kalorii, zwłaszcza z dodatkiem zielonego imbiru, bazylii, czy pożywnych potraw typu fattah i farah - mówi mieszkaniec Świętej Katarzyny Mahmoud al-Dzabali.Oprócz fali mrozów Synaj Południowy w ostatnich dniach jest także wystawiony na bardzo silny wiatr dochodzący do 50 km/h, który ostatniej nocy wywołał burze piaskowe na niektórych drogach w tej prowincji.


(elwatannews)

コメント


bottom of page