top of page

Odliczamy minuty do rozpoczęcia meczu


W Polsce żyjemy wieczornym meczem Polska - Szwecja. decydującym o awansie na mundial w Katarze. W Egipcie, cały kraj czeka na spotkanie "faraonów" z reprezentacją Senegalu, także decydującym o tym kto pojedzie na finały piłkarskich mistrzostw świata.Spotkanie Senegal - Egipt rozpocznie się o godzinie 19 na nowym stadionie Diamniadio, oddalonym 30 kilometrów od Dakaru.


W pierwszym meczu barażowym w Kairze Egipt wygrał 1:0 po golu samobójczym Saliou Cissa.
Obie drużyny zagrały ze sobą dwa razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W ostatni piątek, oraz w finale Pucharu Narodów Afryki, gdzie Senegal pokonał Egipt w po serii rzutów karnych (4:2). Wcześniej obie reprezentacje nie mierzyły się ze sobą przez blisko osiem lat.
Co warte odnotowania, w tym roku Egipt nie strzelił więcej niż jednej bramki w 7 na 8 rozegranych spotkań. Drużyna Senegalu trafiła do bramki rywali raz w 5 na 8 pojedynków.
Niekwestionowaną gwiazdą kadry Egiptu jest Mo Salah, na codzień grający w Liverpoolu. To w jego grę wpatrzone będą oczy dziesiątek milionów Egipcjan. To właśnie po strzale Salaha w ostatni piątek, piłka trafiła w poprzeczkę i odbita od obrońcy wpadła do siatki Senegalu.

Dzisiejszy mecz pokażą aż cztery dostępne w Egipcie telewizje; Nil Sat, ON Time Sports 1 HD, SSC3 HD i ON Time Sports 2 HD.Baraże w strefie CAF 29 marca 2022


Nigeria – Ghana, godz. 19, Abudża (pierwszy mecz 0:0)

Senegal – Egipt, godz. 19, Diamniadio (0:1)

Algieria – Kamerun, godz. 21:30, Blida (1:0)

Maroko – DR Konga, godz. 21:30, Casablanca (1:1)

Tunezja – Mali, godz. 21:30, Radis (1:0)


www.hurghada24.pl

Comments


bottom of page