top of page

Nowy deptak na północy Hurghady otwarty (video)


Kilka dni przed rozpoczęciem Ramadanu na północy Hurghady otwarto pierwszy fragment deptaka turystycznego.Z wielką pompą, w obecności gubernatora prowincji Morza Czerwonego Amra Hanafiego do użytku został oddany 3,5 kilometrowy fragment deptaka turystycznego, który - wg. władz miasta - "będzie wizytówką tej części Hurghady i miejscem wypoczynku nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców".
Deptak rozpoczyna się na wysokości "Farmy Wiatrowej" https://goo.gl/maps/vwcpUub4U4suiNSw9, a kończy prawie na wysokości Meczetu Al Saber https://goo.gl/maps/yQDECE3QCpCS2DkR6Deptak składa się z oświetlonej promenady spacerowej i ścieżki dla rowerzystów. Wzdłuż deptaka zasadzono palmy, kwietniki i trawniki. Są altany i miejsca do siedzenia. W przyszłości mają tu powstać bary i kawiarnie. Cały deptak będzie miał 7 kilometrów i (najprawdopodobniej) zakończy się na wysokości Palm Beach Resort https://goo.gl/maps/Mj5uot8F9RYtxtfm9.

Tak wyglądało oficjalne otwarcie deptaka turystycznego na wysokości hoteli Hawaii Riviera Aqua Park Resort i Hawaii Ceasar Palace Hotel & Aqua Park https://goo.gl/maps/wLt8ifP4JeEzCE6D6.Według zapewnień władz Hurghady, cały deptak ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku (najprawdopodobniej pod koniec lipca).


Koszt inwestycji to 30 mln funtów egipskich (ponad 4 mln zł). Wcześniej władze miasta podawały, że będzie to 100 mln EGP.
Dużą część wydatków wzięły na siebie hotele i resorty turystyczne znajdujące się wzdłuż deptaka.


hurhada24.pl


Comments


bottom of page