top of page

Nowa kampania promująca EgiptMiędzynarodowa kampania promująca turystykę w Egipcie we wrześniu.Egipt przygotowuje się do rozpoczęcia międzynarodowej kampanii promującej i stymulującej turystykę. Działania te planowane są na wrzesień tego roku i zbiegną się z obchodami Światowego Dnia Turystyki oraz 200. rocznicą powstania egiptologii jako nauki.Minister turystyki i starożytności Khaled al-Anany powiedział, że kampania jest skierowana będzie na wszystkie rynki światowe. Potwierdził też kontynuację oraz uruchamiania wielu kampanii promocyjnych na różnych platformach internetowych, które są najbardziej znane na świecie


Ministerstwo Turystyki i Starożytności reprezentowane przez Egipski Urząd Turystyki rozpoczęło kampanię promocyjną 30 czerwca 2022 roku pod hasłem Egipt nigdy nie śpi. Miała ona w celu promowania turystyki do Egiptu w sezonie letnim szczególnie na rynku arabskim i w regionie Zatoki Perskiej. Kampania miała też na celu ożywienia turystyki krajowej w samym Egipcie.
Travel Awaits strona internetowa specjalizująca się w turystyce i sprawach turystycznych opublikowała raport, w którym Egipt zajął dziewiąte miejsce wśród 17 najpopularniejszych miejsc turystycznych dla podróżnych na całym świecie.

Strona internetowa opisała Egipt jako jedno z najlepszych miejsc turystycznych ze względu na wybitne atrakcje turystyczne łączące kulturę, historię, wybitne położenie geograficzne, rozrywkę i różne działania morskie.


(egyptindpendent)Comments