top of page

Niezwykły pokaz mody w Świątyni Hatszepsut (video)Znany projektant Stefano Ricci obchodził 50-lecie powstania luksusowej marki lifestylowej na słynnych schodach Świątyni Hatszepsut w Luksorze.

W pokazie mody wzięło udział 45 modelek i modeli prezentujących 90 ekskluzywnych stylizacji podzielonych na 10 tematów, w tym zestawy jedwabne, kaszmirowe i lniane - dd eleganckich strojów wieczorowych po casualowe koszulki polo i kurtki guru.Pokaz rozpoczął się od prezentacji strojów wieczorowych składających się z czarnych spodni i marynarek utkanych ze złotych jedwabnych nici. Następnie pojawiły się smokingi, dwurzędowe marynarki i złote marynarki zapinane na dwa guziki wykonane z połyskującego niebieskiego lub miedzianego brokatu.
Orientalny wpływ wyczuwalny był w długich kurtkach maharadży, ale także w żakardach inspirowanych starożytnym Egiptem. -To kolekcja świąteczna, ale nie retrospektywa. Są to modele na wiosnę-lato 2023 i większość z nich zostanie wykonana na zamówienie w limitowanej edycji” - wyjaśnił Filippo Ricci.Następnie zobaczyliśmy serię kolorowych, trzyczęściowych garniturów z dopasowanymi butami - czerwone, szałwiowe, żółte, rdzawe - noszonymi z pasiastymi koszulami. Później pojawiła się seria kurtek i strojów w kolorze królewskiego błękitu i fantazyjne drukowanych jedwabnych koszul zwanych Mandela, na cześć byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli.
Pokaz zakończył się bardziej swobodnymi stylizacjami takimi jak kaszmirowe, plecione swetry i haftowane dresy oraz beżowe płócienne garnitury w komplecie ze skórzanymi kapeluszami w stylu Indiany Jonesa.
Imprezę uświetnił włoski śpiewak operowy Andrea Bocelli wraz z synem Matteo oraz śpiewaczka operowa Susanna Rigacci.


W pokazie mody, który kosztował 4 miliony euro wzięło udział ponad 700 osób
W grudniu tego roku swoją kolekcję mody dla mężczyzn planuje zaprezentować Christian Dior. Spektakl ma się odbyć na płaskowyżu w Gizie, przed piramidami i Sfinksem.

hurghada24.pl

bottom of page