top of page

Nieruchomości w Hurghadzie podrożeją. Drakońskie kary dla pośrednikówZgromadzenie Ludowe (niższa izba parlamentu Egiptu) zatwierdziła ustawę regulującą działalność pośrednictwa handlowego i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Poprawki, zaakceptowane przez posłów co do zasady mają zapobiec niekontrolowanemu rozszerzeniu się działalności agencji nieruchomości i pośrednictwa nieruchomościami.


Zgodnie z nowym prawem pośrednicy będą musieli składać szczegółowe oświadczenia o sprzedaży posiadanych przez nich lokali. Dziś egipscy posłowie zatwierdzili bardzo ważny i groźny w swojej treści art. 16 ustawy w którym stwierdza się, że „osoby pracujące w agencjach handlowych i pośrednictwach w obrocie nieruchomościami bez posiadania licencji lub rejestracji swoich nazwisk w odpowiednich organach zostaną objęte zakazem wykonywania tych czynności i skazany na nie więcej niż dwa lata więzienia i grzywny między 50.000, a 1 milionem funtów egipskich."
Przewodniczący parlamentu Hanafi Gibali powiedział, że poprawki do ustawy 120/1982 zostaną poddane ostatecznemu głosowaniu podczas wtorkowej sesji plenarnej egipskiego parlamentu.
W tej chwili w samej Hurghadzie do kupienia jest kilka tysięcy mieszkań i apartamentów.


(ahram)

Comments


bottom of page