top of page

Niedługo definitywne zamknięcie "wstydu Hurghady", czyli resztek bazaru przy Dahar Square (video)Pod koniec ubiegłego roku za mapy Hurghady zniknął słynny bazar (suk) owocowo-warzywny usytuowany przy Dahar Square. W lutym tego roku rozpoczął się proces likwidacji najbardziej wstydliwego miejsca handlu w Hurghadzie, czyli bazaru znajdującego się po drugiej stronie ulicy.


Aż cztery miesiące trwały pertraktacje z kupcami, którzy legalnie handlowali w tym miejscu miasta. Ponadto trwały ostatnie przygotowania do otwarcia nowego miejsca handlu, czyli hali w "Kompleksie Usługowym Dahar" przeznaczonej do handlu mięsem, drobiem, ptactwem i rybami. Nowa hala znajduje się tu: https://goo.gl/maps/85j36CkwyGSFMPK37


Dziś już wiemy, że dni "wstydu Hurghady" są policzone. Gubernator prowincji Morza Czerwonego zapowiedział, że bazar zostanie zlikwidowany "w najbliższym możliwym czasie". Likwidowany bazar to dziś obraz "nędzy i rozpaczy". Handel w tym miejscu uwłacza wszelkim normom, nie tylko sanitarnym. Zresztą proszę zobaczyć. Film nie jest zalecany osobom o dużej wrażliwości i poczuciu estetyki. Na szczęście obraz nie oddaje zapachów...
Likwidowany targ znajduje się tu: https://goo.gl/maps/DheKipX799RseqwL9

Z naszych informacji wynika, że ostateczna likwidacja bazaru rozpocznie się w ciągu najbliższych tygodni, a nawet dni.


Nowa hala przeznaczona do sprzedaży mięsa, drobiu, ptactwa i ryb jest w pełni przystosowana do tego typu handlu. Jest elektryczność, bieżąca woda, odprowadzenie ścieków, ochrona, monitoring i służby dbające o porządek.

Na miejscu jest czysto i bezpiecznie. Są lodówki na mięso.


Oczywiście (z uwagi na różnice kulturowe) handel mięsem, drobiem i rybami w Egipcie wygląda zupełnie inaczej niż w Europie, ale i tak warunki sprzedaży będą teraz nieporównywalnie lepsze od tego, co mogliśmy zobaczyć przy Dahar Square.

Do Kompleksu Usługowego Dahar można dojechać samochodem. Przed halą (mięsno-drobiowo-rybną) jest duży parking.Tuż obok znajduje się największy w Hurghadzie dworzec dla busików.


hurghada24.pl

bottom of page