top of page

NATCO pierwszą firmą produkującą samochody elektryczne w Egipcie
El Nasr Automotive i National Automotive Company (NATCO) podpisały umowę akcjonariuszy w celu utworzenia pierwszej firmy specjalizującej się w dystrybucji i sprzedaży samochodów elektrycznych w Egipcie. Firma zapewni usługi posprzedażowe, konserwację i gwarancję na samochody elektryczne. W umowie zawarte są również rozwiązania finansowe i ubezpieczeniowe dla samochodów elektrycznych, które firma będzie dystrybuować.
Zgodnie z umową, która została podpisana przez ministra sektora publicznego, Hishama Tawfika firma będzie wyłącznym dystrybutorem domowego samochodu, który firma Nasr będzie produkować w Egipcie w 2023 roku.


Zgodnie z umową kapitał nowej firmy wyniesie 500 milionów LE, gdzie NATCO posiada 76 procent udziałów, a Al Nasr Automotive Manufacturing Company 24 procent. NATCO posiada największą sieć dystrybucji samochodów Mercedes-Benz w Egipcie oraz siedem salonów i centrów serwisowych w Kairze, Gizie, Aleksandrii, na północnym wybrzeżu i w Hurghadzie.
NATCO uzgadnia obecnie ostateczne szczegóły umowy licencyjnej na produkcję nowego samochodu elektrycznego z zagranicznym partnerem pod marką El-Nasr.


(egyptindependent)


bottom of page