top of page

Nastoletnia Egipcjanka skazana na więzienie za "obsceniczne treści" na TikToku


Blisko rok od wyroku sądu pierwszej instancji, sąd apelacyjny w mieście 6 October utrzymał w mocy wyrok wydany w czerwcu 2022 roku na Mochę Hijazi. Tym samym 17-letnia Egipska TikTokerka trafi do więzienia dla nieletnich na 12 miesięcy.
Nancy Ayman - znana w mediach społecznościowych jako Mocha Hijazi - stała się gwiazdą egipskiego TikToka. Nastolatka publikowała w sieci filmy, na których tańczy w takt arabskiej muzyki. Gdy Hijazi zyskała popularność została aresztowana.
Prokuratura w Gizie zarzuciła dziewczynie szerzenie "skrajnie obscenicznych treści,

dokonywanie czynów niemoralnych i obnoszenie się z pokusą w celu osiągnięcia zysku i sławy". Rok temu Hijazi została skazana na rok pozbawienia wolności w więzieniu dla nieletnich. Obrońca nastolatki złożył apelację od tego wyroku, ale wczoraj apelacja została odrzucona, a wyrok utrzymany w mocy.


Operator, który filmował dziewczynę został skazany na 3 lata więzienia i 100.000 funtów egipskich kary (14 tysięcy zł). Został oskarżony o "łamanie zasad społecznych, naruszanie świętości życia prywatnego i prowadzenie konta w mediach społecznościowych w celu ułatwiania nielegalnych aktywności".


hurghada24.pl

Comments


bottom of page