top of page

Największy projekt Siemensa realizowany w EgipcieEgipt podpisze z Siemensem umowę o produkcji ekspresowego pociągu elektrycznego.Będzie to największy w historii niemieckiej firmy kontrakt podpisany z zagranicznym partnerem. "Jest to największa wręcz historyczna umowa Siemensa od czasu powstania firmy 175 lat temu" - ogłosił Kamel al-Wazir, egipski minister transportu.


Wazir dodał wczoraj podczas wywiadu telefonicznego z dziennikarzem Amr Adib w kanale satelitarnym MBC Masr, że kontrakt ten zapewni pracę dla ponad pół miliona inżynierów, techników i pracowników najniższego szczebla. "Zawarliśmy również umowę z konsorcjum Siemensa na zapewnienie konserwacji ekspresowego pociągu elektrycznego na 15 lat. Dotyczy to także dostawy części zamiennych" - dodał Wazir.

Ponadto uzgodniono powstanie regionalnego oddziału niemieckiej firmy Siemens w Egipcie. Oddział ten będzie centrum rozszerzania nowoczesnej sieci kolejowej do Kapsztadu w RPA. W perspektywie działania te mają połączyć Egipt z całym kontynentem afrykańskim.


Wazir poinformował, że liczba szybkich pociągów elektrycznych ma mieć docelowo 19 linii. Regionalne linie elektryczne to 37 pociągów z prędkością 160 km/h. Dochodzi do tego 27 pociągów towarowych,. Wazir zwrócił uwagę, że linie kolei dużych prędkości napędzane energią elektryczną znacznie skracają czas podróży i chronią środowisko. Jest to także duża poprawa jakości środków transportu w Egipcie.(newsnow)


Comments


bottom of page