top of page

Największa, najtańsza i bezpieczna plaża publiczna w Hurghadzie (zdjęcia, video)


Największa, najtańsza i co najważniejsze bezpieczna plaża w Hurghadzie znajduje się w dystrykcie Arabia pomiędzy nieczynnym już hotelem Beirut, a Sunny Days El Palacio Resort. Jedyne wejście na plażę znajduje się tu: https://goo.gl/maps/DnooSavxYt29kVx2A

Z Family Beach 2 korzystają przede wszystkim Egipcjanie, ale jest ona otwarta dla wszystkich. Bilety są bardzo tanie. Dorośli płacą 20 funtów egipskich (EGP) - 2,60 zł, a dzieci do lat 10 pięć EGP (1,30 zł). Wewnętrzny parking kosztuje 10 EGP (1,30 zł).


W tym miejscu warto dodać, że średnia cena za korzystanie z plaż hotelowych w Hurghadzie to koszt 150 EGP od osoby (20 zł).

Family Beach 2 wybudowana kosztem 30 milionów jest nowa. Została otwarta na początku tego roku. Pierwsze, co rzuca się w oczy to czystość i porządek. Wzdłuż plaży (długiej na ponad 300 metrów) co kilka metrów ustawione są kosze na śmieci. Są parasole, deptaki, altany, oświetlenie, toalety i kilkanaście natrysków.Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwa kilkunastu ratowników (nie tylko z brzegu, ale i z morza). Ratownicy zaopatrzeni są w krótkofalówki.

Na miejscu można wypożyczyć kapoki, deski surfingowe, kajaki i rowery wodne. Kąpielisko jest ogrodzone bojami.


Przez cały dzień na plaży funkcjonuje punkt medyczny z pielęgniarkami i lekarzem.

Na Family Beach 2 jest także niewielki bar, gdzie np. puszka coli kosztuje 15 EGP (2 zł), ice coffe 20 EGP (2,60 zł), a świeży sok z mango 25 EGP (3,25 zł).Cały teren jest monitorowany...

Tak na filmie prezentuje się Family Beach 2 w Hurghadzie...Jedynym minusem Family Beach 2 w Hurghadzie jest brak leżaków.


hurghada24.pl

Comments