top of page

Mo Salah nie bierze honorarium za udział w kampanii antynarkotykowejEgipska minister solidarności społecznej Neivin al-Kabbag poinformowała, że gwiazda piłki nożnej Mohamed Salah nie otrzymał honorarium za udział w kampanii reklamowej "Jesteś silniejszy niż narkotyki. Nie dla narkomanii".Wszyscy artyści i sportowcy uczestniczący w reklamach, które są emitowane podczas Ramadanu, nie otrzymują za to żadnej rekompensaty finansowej - wyjaśniła minister.

Przypomnijmy. Kampania, a w zasadzie film w Mo Salahem przemawia do rozsądku i jest po prostu dobrze zrobiony. To przyniosło efekt.
Według minister Nivine al-Kabbag liczba osób dzwoniących pod specjalny numer telefon zaufania (16023) w ciągu trzech dni od emisji filmu z Salahem wzrosła o 400%. Film w mediach społecznościowych dedykowanych kampanii miał 13 milionów wyświetleń. Udostępniono go 23 tysiące razy.Tylko na Twitterze Mo Salaha film zobaczyło blisko 5 milionów ludzi, w większości Egipcjan.Z badań Funduszu Kontroli Narkotyków i Leczenia Uzależnień wynika, że co najmniej osiem milionów Egipcjan próbowało twardych narkotyków przynajmniej raz w życiu.Zażywanie, posiadanie i rozprowadzanie narkotyków w Egipcie jest nielegalne. Grozi za to nawet kara śmierci.


(egyptindependent)

Comments