top of page

Minister turystyki zwolniony. Gigantyczne zmiany w egipskim rządzie


Izba Reprezentantów, czyli niższa izba egipskiego parlamentu odnowiła zaufanie do rządu premiera Mustafy Madbuliego, ale zatwierdziła propozycję prezydenta Sisiego, by zdymisjonować aż 13 ministrów. W gronie zwolnionych jest minister turystyki i starożytności Khaled Anani.

Izba Reprezentantów została zwołana w trybie pilnym na polecenie prezydenta Egiptu. Parlamentarzyści pozytywnie zaopiniowali propozycję prezydenta i poparli wniosek o dymisję aż 13 ministrów. Warto dodać, że w Egipcie funkcjonują w sumie 22 ministerstwa.


Z resortami pożegnali się; minister edukacji i szkolnictwa technicznego, minister zdrowia i ludności, minister ds. imigracji i Egipcjan za granicą, minister rozwoju lokalnego, minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych, minister kultury, minister lotnictwa cywilnego, minister produkcji wojskowej, minister turystyki starożytności, minister siły roboczej, minister sektora biznesu publicznego, minister handlu i przemysłu oraz minister nawadniania i zasobów wodnych.- Decyzja o przetasowaniach w rządzie ma na celu ożywienie działań gabinetu w ważnych kwestiach wewnętrznych i zagranicznych w celu ochrony interesów państwa i usług świadczonych na rzecz obywateli Egiptu. Składam podziękowania i uznanie wszystkim ministrom, którzy ukończyli swoją misję i życzę powodzenia oraz powodzenia tym, którzy mają ich zastąpić - napisał na swoim koncie na Facebooku prezydent Abdel Fattah el Sisi.
Nowym ministrem turystyki i starożytności został Ahmeda Issa Taha, który do tej pory był dyrektorem generalnym jednego z głównych banków w Egipcie, Commercial International Bank (CIB).

Według nieoficjalnych informacji dymisja Khaleda Ananiego związana jest z opóźnieniami przy budowie Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie. Muzeum miało zostać otwarte 4 listopada, w setną rocznicą odkrycia grobu Tutanchamona w 1922 roku.

Nowi ministrowie mają złożyć przysięgę jutro w Pałacu Prezydenckim w Kairze.


hurghada24.pl

Comments


bottom of page