top of page

Mamy listę hoteli w Hurghadzie dbających o środowisko naturalne


W związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ w Egipcie (COP27), tamtejsze ministerstwa środowiska i turystyki ogłosiły rozpoczęcie inicjatyw mających na celu promowania ekoturystyki w tym kraju.


W tym celu powstał między innymi portal Eco-Egypt, który prezentuje listę tzw. "Zielonych Hoteli" oraz baz nurkowych posiadających certyfikat "Green Fins".

Strategia Green Fins (zielone płetwy) - opracowana przez fundację Reef World, to sprawdzone podejście do zarządzania ochroną środowiska, które prowadzi do widocznego zmniejszenia negatywnego wpływu turystyki morskiej na środowisko. W Green Fins opracowano standardy dla turystyki morskiej, które jako jedyne zostały uznane na całym świecie oraz wprowadzono system do mierzenia stosowania tych standardów.

Dzięki temu szkody spowodowane przez turystykę na rafach koralowych są mniejsze, co pomaga zachować zdrowe korale, które są bardziej odporne na inne czynniki, takie jak zmiany klimatyczne.


W tej chwili żadne centrum nurkowe z bazą w Hurghadzie nie otrzymało certyfikatu "Green Fins".


W Eko-hotelach (green hotelach) proekologiczne działania skupiają się na ograniczeniu zużywania zasobów w tym wody, elektryczności i papieru, ograniczeniu zużycia energii pochłanianej przez klimatyzację i ogrzewanie, wprowadzeniu procedur recyklingu, stosowaniu biodegradowalnych środków czyszczących, ograniczeniu marnotrawstwa jedzenia i dbałości o środowisko naturalne wokół.
W tej chwili w Hurghadzie są 24 hotele i resorty turystyczne, które zostały uznane za "zielone". Na liście eko-hoteli są:
W Sharm el-Sheikh certyfikat Green Fins uzyskało już 40 centrów nurkowych, a 132 obiekty hotelowe dostało certyfikaty stwierdzające stosowanie "zielonych praktyk".
Wszystkie centra nurkowe i hotele w Sharm el-Sheikh mają otrzymać stosowne certyfikaty do końca września. Do końca września 60 hoteli w Sharm el-Sheikh ma także zostać podłączonych do szerokopasmowego internetu. W tej chwili z "szybkiego internetu" mogą korzystać goście w 16 hotelach w dzielnicy Naama Bay.

COP27 ma się odbyć w dniach 7-17 listopada tego roku w Sharm el-Sheikh.


hurghada24.plComments