top of page

Lotnisko w Gizie otwarte! Bliżej do Piramid i Sfinksa. Znamy ceny za lot


Po kilku latach przygotowań międzynarodowy port lotniczy w Gizie zostaje otwarty.Stanie się to 1 listopada tego roku. Pierwszym samolotem, który oficjalnie wyląduje na Sphinx Intenational Airport będzie maszyna Air Cairo z Sharm el-Sheikh.


Air Cairo zapewnia, że obsługiwać będzie 12 lotów tygodniowo z Sharm el -

Sheikh, Luksoru i Asuanu. W rozkładzie (przynajmniej na razie) nie ma lotów na trasie Hurghada - Giza oraz połączeń międzynarodowych.
Sphinx Intenational Airport ma 24.000 m2 i może obsłużyć 900 pasażerów na godzinę. Rocznie ma obsługiwać milion 200 tysięcy osób. Lotnisko posiada 20 stanowisk kontroli paszportowej i 26 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej oraz sklepy z pamiątkami, bary, restaurację, windy, ruchome schody i monitoring. Na razie nie jest przewidziana strefa Duty Free.
Sprawdziliśmy ile kosztuje bilet na trasie Sharm el-Sheikh - Giza - Sharm el-Sheikh.

Bilet na 1 listopada z Sharm do Gizy kosztuje (przeliczając na złotówki) 452 zł. Powrót (4 listopada) na trasie Giza - Sharm to wydatek 442 zł.Czyli w sumie; bilet w obie strony dla jednej dorosłej osoby to wydatek rzędu 894 zł. Lot na trasie Sharm - Giza trwa godzinę i 20 minut.


Warto dodać, że lotnisko w Gizie znajduje się zaledwie 36 km (40 minut jazdy autokarem) od Piramid, Sfinksa i Wielkiego Muzeum Egipskiego, którego budowa jest na ukończeniu.
hurghada24.pl

bottom of page