top of page

Kryzys energetyczny dosięgnął Egipt. Są ważne decyzje. Czekają nas "egipskie ciemności"?


Premier Egiptu Mustafa Madbuli ogłosił dziś "działania mające na celu uruchomienie procedur racjonalizacji energii elektrycznej w całym kraju".I tak; we wszystkich urzędach państwowych prąd zostanie wyłączany po zakończeniu oficjalnych godzin pracy. Budynki administracji publicznej i rządowej nie będą oświetlane z zewnątrz. O określonych godzinach zamknięte zostaną stadiony, boiska sportowe i hale sportowe, a działanie klimatyzacji ma zostać w nich ograniczone do niezbędnego minimum. Duże galerie handlowe będą mogły działać tylko do godziny 23.

Ponadto w centrach handlowych i budynkach z centralnymi systemami klimatyzacji, temperatura nie będzie mogła spaść poniżej 25 stopni. W poszczególnych miastach prowincji Egiptu wyłączane ma być oświetlenie ulic oraz placów. Tu decyzje o "czasowym wyłączaniu elektryczności" mają zapadać na poziomie władz lokalnych.

Premier Egiptu zapowiedział, że na razie podwyżki cen energii elektrycznej nie będzie, ale obywatele muszą się przygotować na "większe niż do tej pory ograniczenia w dostawie energii elektrycznej". Szczegóły obostrzeń mam poznać za kilka dni.


Mustafa Madbuli wezwał obywateli do ograniczenia zużycia energii elektrycznej we własnych domach.

Na zakończenie warto zaznaczyć, że energia elektryczna w 80% produkowana jest w Egipcie przy wykorzystaniu gazu. Tymczasem gaz ma się stać najważniejszym surowcem eksportowym tego kraju i to nie w najbliższych latach, a miesiącach.hurghada24.pl

Comments


bottom of page