top of page

Kosmiczne miasto w Egipcie do końca 2022 rokuKosmiczne miasto w Egipcie już za niespełna pół roku.Szef Egipskiej Agencji Kosmicznej, Mohamed al-Qousy powiedział wczoraj, że do końca 2022 roku Egipt zainauguruje miasto poświęcone badaniom kosmicznym. Kosmiczne miasto będzie miało powierzchnię 123 akrów.


Tym samym Egipt znajdzie się wśród 10 krajów, które posiadają kosmiczne miasta.
Podczas wywiadu dla kanału ETC Qousy powiedział, że istnieje bardzo duże zainteresowanie ze strony państwa dotyczące badań naukowych nad przestrzenia kosmiczną.

Qousy wyjaśnił, że miasto kosmiczne będzie składać się 23 budynków w tym akademii kosmicznej centrum badawczego, centrum montażu satelitów oraz......muzeum.Powstanie kosmicznego miasta ma na celu rozwój i transfer nauki i technologii do Egiptu a także budowę satelitów i wystrzeliwanie ich z terytoriów egipskich. Miasto będzie bezpośrednio nadzorowana przez prezydenta Abdel-Fattah al-Sisi. Finansowane będzie ze środków przyznanych przez państwo a także pożyczek i dotacji zatwierdzonych przez zarząd miasta.Na razie nie ujawniono szczegółów dotyczących miejsca powstania kosmicznego miasta.


(egyptindependent)

コメント


bottom of page