top of page

Konsulat Rosji w Hurghadzie doradza swoim obywatelom pilny powrót do domu


Konsulat Generalny Rosji w Hurghadzie w pilnej informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie na Facebooku w zasadzie wzywa obywateli Rosji do jak najszybszego opuszczenia Egiptu.W specjalnym oświadczeniu Konsulatu w Hurghadzie czytamy: "Obywatele rosyjscy, którzy przybyli do Hurghady w zorganizowanych wycieczkach, aby wrócić do Rosji powinni skontaktować się bezpośrednio z biurem podróży. Obywatelom, którzy przybyli do Egiptu indywidualnie (poza wycieczkami zorganizowanymi), aby powrócić do Rosji zalecamy zakup biletu tranzytowego przez kraje, których linie lotnicze nadal obsługują loty do rosyjskich miast (Turkish Airlines, Pegasus Airlines, czy linie ZEA). W związku z blokadą rosyjskich kart bankowych, płatności za bilety lotnicze można było dokonać z pomocą przyjaciół lub krewnych w Rosji" - czytamy w oświadczeniu.Problemy rosyjskich turystów wynikają z sankcji nałożonych na Rosję w związku z agresją na Ukrainę i zamknięciu w zasadzie całej europejskiej przestrzeni powietrznej dla samolotów należących do rosyjskich przewoźników powietrznych, lub przez nich wynajmowanych. Dziś w nocy z Sharm el-Sheikh nie wyleciał samolot Ural Airlines do Moskwy. Został zatrzymany na lotnisku "na wniosek leasingodawcy". Ponadto samolot miał lecieć na Cyprem, który zamknął przestrzeń powietrzną dla samolotów rosyjskich.
Od dziś do końca maja lotów do Egiptu nie obsługuje Ural Airlines. Wcześniej Aeroflot poinformował o odwołaniu wszystkich lotów do Europy. Także od dziś Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacja) zaleciła liniom lotniczym wstrzymanie wszystkich lotów międzynarodowych.


Z naszych informacji wynika, że wielka operacja przetransportowania ponad 100 tysięcy rosyjskich turystów z Hurghady rozpocznie się w środę. Przypominamy, w Hurghadzie przebywa nadal kilkanaście tysięcy turystów z Ukrainy, którzy nie mogą wrócić do kraju ogarniętego wojną.
www.hurghada24.pl