top of page

Koniec z tanimi nieruchomościami w Hurghadzie?Zgromadzenie Ludowe, czyli niższa izba egipskiego parlamentu pracuje nad poprawkami do ustawy o handlu i obrocie nieruchomościami uchwalonej w 1982 roku.
Komisji Gospodarcza Zgromadzenia postuluje zaostrzenie przepisów w dziedzinie działalności agencji developerskich oraz pośrednictwa nieruchomościami.- Poprawki mają na celu wprowadzenie nowych zasad i procedur niezbędnych do szczegółowego uregulowania działalności w sposób, który nałoży ściślejszą kontrolę na działalność biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także przeciwdziała praniu brudnych pieniędzy - czytamy w raporcie komisji.
Ponadto komisja zwraca uwagę, że „obecnie na egipskim rynku nieruchomości panuje chaos i brak dyscypliny, a nowe poprawki legislacyjne mają temu zaradzić”.

Aby zrealizować powyższe cele Komisja Gospodarcza proponuje Zgromadzeniu Ludowemu przyjęcie zmian w przepisach poprzez; ustanowienie rejestru licencjonowanych brokerów, uregulowanie opłat i zobowiązanie ich do elektronicznego rejestrowania swojej działalności.

Zgromadzenie Ludowe ma się zająć nowelizacją ustawy regulującej działalność agencji handlowych i pośrednictwa podczas niedzielnego posiedzenia.(ahram)

Comments


bottom of page