top of page

Koniec problemów z internetem w Hurghadzie! Jest ważna decyzja rządu


Minister Turystyki i Starożytności Egiptu Khaled Al-Anani wydał decyzję zobowiązującą wszystkie obiekty hotelowe w tym kraju do zainstalowania, lub podwyższenia minimalnej prędkości internetu.


Rozporządzeniu mają się podporządkować wszystkie egipskie hotele 3,

4 i 5 gwiazdkowe.
Wszystkie hotele w Egipcie zobowiązane są również do zapewnienia minimalnych standardów i wyposażenia technicznego umożliwiającego szybkie połączenie z Internetem HSIA, zgodnie ze specyfikacjami technicznymi i standardami Krajowego Urzędu Regulacji Telekomunikacji.


HSIA (High Speed Internet Access) to szybki dostęp do internetu przewodowego i bezprzewodowego w pokojach hotelowych i przestrzeniach wspólnych stosowany w większości hoteli na świecie. W zależności od "jakości hotelu" system pozwala na; bezpieczne i w miarę szybkie przeglądanie poczty i niektórych stron internetowych, ściąganie i wysyłanie plików i dostęp do wszystkich treści w internecie po oglądanie telewizji strumieniowych i prowadzenie i oglądanie video konferencji.

Hotele mają miesiąc na podłączenie się kablami światłowodowymi do sieci zewnętrznych Egypt Telecom oraz pół roku na wdrożenie standardów HSIA na swoim terenie.Wszystkie hotele w całym Egipcie mają wdrożyć postanowienia rozporządzenia ministerstwa do końca tego roku. Cały proces modernizacji "hotelowego internetu" ma się rozpocząć od Sharm el Sheikh.


Na razie nie mamy informacji, czy po wprowadzeniu tych zmian internet w egipskich hotelach będzie płatny, czy bezpłatny.


(Ministerstwo Turystyki i Starożytności Egiptu)

bottom of page