top of page

Kolejny fragment deptaka na północy Hurghady otwarty. Video z drona


Tuż przed rozpoczęciem Ramadanu władze prowincji Morza Czerwonego oddały do użytku pierwszy fragment deptaka spacerowego na północy Hurghady. Tuż przed świętem Id al-Fitr kolejny. W sumie to już prawie 4 kilometry "ciągu spacerowego".
Deptak rozpoczyna się na wysokości "Farmy Wiatrowej" https://goo.gl/maps/vwcpUub4U4suiNSw9, a kończy prawie na wysokości meczetu Al Saber https://goo.gl/maps/yQDECE3QCpCS2DkR6
Deptak składa się z oświetlonej promenady spacerowej i ścieżki dla rowerzystów. Wzdłuż deptaka zasadzono palmy, kwietniki i trawniki. Doprowadzono kanalizację i bieżącą wodę. Są altany i miejsca do siedzenia, a także toalety. W przyszłości mają tu powstać bary i kawiarnie. Co istotne - są miejsca do parkowania samochhodów.

Tak promenada prezentuje się w nocy...
Patrząc z boku trudno zrozumieć dlaczego aleja spacerowa powstała w miejscu, gdzie są w zasadzie tylko hotele i zaledwie kilkanaście budynków mieszkalnych, a ruch pieszych jest w zasadzie sporadyczny. Otóż deptak powstał w większości z pieniędzy właściciela kompleksu pobliskich hoteli "Hawaii" Mohameda Abu Al-Nasra.
Cały deptak ma mieć 7 kilometrów i kończyć się na wysokości Palm Beach Resort https://goo.gl/maps/Mj5uot8F9RYtxtfm9.


Wówczas skorzysta z niego ponad 20 tysięcy osób mieszkających w dzielnicy El-Fayrous i okolicach.A tak wygląda obecny fragment deptaka na północy Hurghady z lotu ptaka (drona)...Według zapewnień władz Hurghady cały deptak ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku (najprawdopodobniej pod koniec lipca).Koszt inwestycji to 30 mln funtów egipskich (ponad 4 mln zł).


hurghada24.pl

bottom of page