top of page

Klasyczna knajpa dla każdego w HurghadzieW ramach degustacji i odwiedzin w restauracjach i barach w Hurghadzie, dziś trafiliśmy do zwykłej, trochę smutnej knajpy Carina Cafe & Restaurant.

Carina (istniejąca w tym samym miejscu od lat) znajduje się w dzielnicy Memsza - na samym jej początku - jadąc od centrum Sakali. Wygląda jak polski bar z lat 90-tych, z boazerią zamiast ścian i stałymi klientami sączącymi piwo gdzieś w rogu.
Carina Bar & Restaurant wygląda na nudne miejsce, gdzie z pozoru nic się nie dzieje. I faktycznie, w ciągu dnia jest tu po prostu pusto. Carina ma tę przewagę nad pozostałymi barami i restauracjami w Memszy, gdyż w jej najbliższej okolicy nie ma podobnego miejsca.

Ale może to i dobrze, bo w spokoju można napić się w ogródku piwa Stella 0,5 l. za 40 LE (10 zł), lub zjeść pizzę Margaritę za 55 LE (13 zł).

Carina to także miejsce, gdzie kupimy alkohol na wynos. Butelka 0,75 egipskiego alkoholu kosztuje tu 150 LE (36 zł). Drogo, zważywszy, iż prawdziwa cena to 68 LE (16 zł). Jednak, skoro najbliższy sklep, gdzie za taką cenę kupimy np, butelkę rumu, znajduje się w El - Gounie - nie ma wyboru.Carina, choć nigdy nie była miejscem kultowym na mapie clubbingu w Hurghadzie jest jednak ciekawa. Szczególnie w wieczorne weekendy ożywia się. Wówczas odbywają się tam mini koncerty gitarowe, lub jazz recitale. Wieczorami można tam także potańczyć.

W "dni meczowe" Ligi Mistrzów, czy podczas spotkań piłkarskiej reprezentacji Egiptu lub meczów Liverpoolu z Mo Salahem w składzie - Carina zapełnia się kibicami.

Od razu przyznajemy, że nie degustowaliśmy potraw w Carinie. Zniechęciło nas zbyt długie menu. Jakoś nie mamy zaufania do knajp, gdzie podaje się wszystko - od chińszczyzny, przez sushi, potrawy rosyjskie, aż po owoce morza i shawarmy, a karta dań ma kilkanaście stron.

Oto Carina Bar & Restaurant w pełnej krasie, z aktualnym menu, cenami i wystrojem...hurghada24.pl


Hozzászólások


bottom of page