top of page

Kanał Sueski zablokowany. Masowiec ze zbożem z Ukrainy osiadł na mieliźnie


Dziś rano masowiec Glory osiadł na mieliźnie w Kanale Sueskim - podała agencja żeglugowa Leth.Dane mapy MarineTraffic wskazują, że statek przemierzał Kanał Sueski siedem godzin temu. Według MarineTraffic i VesselFinder statek pływa pod banderą Wysp Marshalla.


Organizacja Black Sea Grain Initiative ONZ informuje, że masowiec jako załadowany kukurydzą z Ukrainy i płynie do Chin.
Przewodniczący zarządu Kanału Sueskiego Osama Rabie powiedział, że ​​żegluga nie uległa zmianie. Jednak aż 19 statków, które miały utworzyć konwój zmierzający na południe czeka na ponowne "wejście Glory na wody pływalne" - powiedział przedstawiciel agencji Leth. W. tej chwili dwa holowniki próbują wydostać Gloty z mielizny.

Według strony internetowej operatora Target Marine SA, M/V Glory ma 225 metrów długości.
Kanał Sueski jest jedną z najważniejszych dróg wodnych na świecie, a jego kanały długości 120 mil obsługują 30% światowego ruchu kontenerowego i 12% całego światowego handlu o wartości około 1 biliona dolarów rocznie.W marcu 2021 r. ogromny 220-tysięczny tankowiec o nazwie Ever Given utknął w Kanale Sueskim na sześć dni powodując najdłuższe w historii zamknięcie tego toru wodnego i wstrzymując handel o wartości około 60 miliardów dolarów.


hurghada24.pl

Comments