top of page

Już 48 godzin turyści czekają na powrót z Hurghady. Wczoraj spędzili cały dzień na lotnisku


Na pewno nie tak wyobrażali sobie zakończenie wypoczynku w Hurghadzie turyści wracający samolotem na lotnisko Bruksela Zaventem.Samolot linii Tui fly Belgium miał odlecieć z Hurghady w poniedziałek wieczorem. Niestety, z powodu usterki maszyny pasażerowie nadal przebywają w Egipcie. W poniedziałek cały dzień spędzili na lotnisku tylko po to, by dowiedzieć się, że noc muszą spędzić w hotelu.


Lot „TUI fly TB 3012” miał wystartować z Hurghady w poniedziałek wieczorem o godzinie 20:00 i wylądować na lotnisku Bruksela Zaventem około godziny 0:50.
- W poniedziałek powiedziano nam jednak, że samolot z powodu usterki technicznej nie odleci. Zawieziono nas do hotelu, w którym spędziliśmy noc. Wczoraj po południu zabrano nas z powrotem na lotnisko - powiedział najpopularniejszemu dziennikowi w Belgii "Het Laatste Nieuws" jeden z pasażerów Tom Waterschoot.
Na lotnisku okazało się jednak, że samolot nadal nie jest gotowy do startu. - Zgodnie z nowym rozkładem mieliśmy wylecieć we wtorek o 18:00 i lądować w Brukseli około 23:00, ale około 21:30 nadal siedzieliśmy w hali odlotów. To jest haniebne. Czujemy się bardzo zawiedzeni - stwierdził oburzony Waterschoot.

Wczoraj wieczorem ogłoszono nowy termin wylotu; środa, godzina 14:00. Pasażerowie zostali ponownie zabrani do hotelu, by spędzić kolejną noc. W tym czasie władze Tui Fly Belgium najpierw wysłały do Hurghady technika, który miał naprawić usterkę, a później (po protestach podróżnych) wystartował do Hurghady inny samolot.


- Na powrót z wakacji czekają zmęczone rodziny z niemowlętami, z kilkorgiem dzieci. Wyczekujemy tu już 48 godzin. Samo zorganizowanie dodatkowych dni urlopu w pracy także nie jest łatwe - dodaje inny pasażer w rozmowie z hln.Jak podaje portal TUI fly zwołało wczoraj wieczorem spotkanie kryzysowe w sprawie losu pasażerów uwięzionych w Hurghadzie. "Oprócz dwóch dodatkowych noclegów w Hurghadzie turyści otrzymali talony na jedzenie i picie na lotnisku. Ponadto każdy pasażer ma otrzymać odszkodowanie w wysokości 600 euro. „TUI skontaktuje się z nimi osobiście, a pieniądze będą normalnie na ich koncie w ciągu tygodnia” - zapewnił rzecznik Tui Piet Demeyere.
Wg. najnowszych informacji samolot do Brukseli ma odlecieć z lotniska w Hurghadzie już zgodnie z planem, czyli dziś o 14.00.


hurghada24.pl


Comments


bottom of page