top of page

Hurghada z największym ruchem pasażerskim wśród wszystkich lotnisk turystycznych w Egipcie


Międzynarodowy Port Lotniczy w Hurghadzie odnotował w pierwszej połowie tego roku tzw. "najwyższy wskaźnik operacyjny" wśród wszystkich egipskich lotnisk turystycznych.W ciągu sześciu miesięcy lotnisko w Hurghadzie obsłużyło 3 miliony 250 tysięcy podróżnych i przyjęło w tym czasie 22 tysiące lotów. Oznacza wzrost o 30,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Dla porównania, lotnisko Warszawa-Modlin (czwarte największe lotnisko regionalne w Polsce) w całym ubiegłym roku obsłużyło 3 miliony 120 tysięcy osób. Lotnisko Chopina w Warszawie od początku roku do końca kwietnia obsłużyło niecałe 5 milionów pasażerów.

Przez pierwszych sześć miesięcy tego roku przez lotnisko w Sharm El-Sheikh przewinęło się 2 miliony 250 tysięcy pasażerów, obsługując łącznie 16 tysięcy lotów. Stanowi to wzrost o 28% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Warto dodać, że Hurghada International Airport uplasowało się na piątym miejscu pod względem liczby pasażerów wśród wszystkich lotnisk afrykańskich według klasyfikacji Airports Council International (ACI).
Lotnisko w Hurghadzie (po przebudowie i dostosowaniu do certyfikatów Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego rocznie może obsłużyć 13 milionów pasażerów, czyli tylko 1,5 mln. mniej niż lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło w 2022 roku.


hurghada24.pl

Comentários