top of page

Hurghada nadal pomaga turystom z Ukrainy. Kolejny, piękny gest!


Ukraińscy turyści, którzy nie mogą wrócić do swojego kraju nadal będą przebywać w egipskich hotelach w których zostali zakwaterowani przed rosyjską agresją na ich kraj - zapowiedział dziś przewodniczący Komitetu Sterującego Izby Obiektów Hotelowych w Egipcie Alaa Aqel.
W skierowanym do wszystkich hotelarzy w Egipcie Aqel stwierdził, że "aby zachować dobrą reputację Egiptu hotele muszą umożliwić ukraińskim turystom spokojny i bezpieczny dalszy pobyt oraz uzgodnić z organizatorami wycieczek pokrycie kosztów zakwaterowania".

„Izba Obiektów Hotelarskich wzywa właścicieli obiektów turystycznych do przestrzegania tego rozporządzenia podkreślając jednocześnie, że turyści nadal mają bezpłatnie przebywać w hotelach, a właściciele tychże mają traktować turystów z należytym szacunkiem, do czasu ich powrotu do Ukrainy” - wyjaśnił Aqel.
Dla turystów z Ukrainy, beztroskie wakacje się skończyły. Nie rozstają się z telefonami komórkowymi cały czas śledząc doniesienia z kraju. Większość hoteli udostępniła im przekazy satelitarne "nierosyjskich stacji" w tym telewizji CNN, BBC, ukraińskiej United News, czy polskiej TVP Info.Od momentu agresji Rosji (czyli od tygodnia) zamknięta jest przestrzeń lotnicza nad Ukrainą. Obywatele tego kraju zostali "uwięzieni" w Hurghadzie, Sharm el Sheikh, czy Marsa Alam - bez możliwości powrotu do domu.


W tej chwili w Hurghadzie przebywa około 12 tysięcy ukraińskich turystów.(egyptindependent)

bottom of page