top of page

Hurghada gotowa na Święta i Nowy Rok. Tanio nie jest (video)


W zasadzie wszystkie hotele w Hurghadzie przygotowane są już na przyjęcie turystów wybierających się nad Morze Czerwone na Święta i Nowy Rok.


Zdaniem eksperta ds. turystyki Atefa Othmana liczba rezerwacji miejsc hotelowych w tym okresie w Hurghadzie sięga 90%. Hotele przygotowały specjalne kolacje sylwestrowe (niestety w większości przypadków obowiązkowo płatne) oraz przystroiły swoje wnętrza w choinki, mikołaje i renifery.

Tylko dziś na międzynarodowym lotnisku w Hurghadzie wylądowało, lub wyląduje ponad 60 samolotów - głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji i Austrii.

W tej chwili w Hurghadzie (wg. oficjalnych danych) przebywa ponad 120 tysięcy zagranicznych turystów. W tej grupie jest około 5 tysięcy turystów z Polski. W okresie świąteczno-noworocznym liczba turystów ma przekroczyć 200 tysięcy gości.

Polskie biura podróży oferują jeszcze wyjazdy last minute na okres świąteczno-noworoczny.
Niestety cena w niektórych przypadkach jest kosmiczna. Jedenastodniowy pobyt all inclusive (22.12-1.01) w Rainbow kosztuje w granicach ośmiu tysięcy złotych od osoby. Ośmiodniowy pobyt all inclusive (od 25.12 do 1.01) to wydatek rzędu 5 tysięcy złotych od osoby.


W Tui pobyt all inclusive (22.12-1.01) zaczyna się od 4 tysięcy złotych od osoby. Za 6 nocy (22.12-29.12) w Hurghadzie zapłacimy najtaniej 2.900 zł.
Jednak biorąc pod uwagę koszt przygotowania Świąt w kraju, ceny prezentów, koszt zabawy sylwestrowej oraz korzystny kurs funta egipskiego w stosunku do złotówki (1 zł - 5.52 EGP) może jednak warto spędzić ten czas "pod palmami" nad Morzem Czerwonym oglądając takie ujęcia...hurghada24.pl