top of page

Fragment deptaka na północy Hurghady prawie gotowy. Jest jednak problem...


Na północy Hurghady kończy się budowa deptaka, który ma być wizytówką tego fragmentu miasta i miejscem wypoczynku nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców ważnej części stolicy prowincji Morza Czerwonego.W tej chwili trwają prace wykończeniowe na odcinku 3,5 kilometra - od "Farmy Wiatrowej" https://goo.gl/maps/vwcpUub4U4suiNSw9 do Meczetu Al Saber https://goo.gl/maps/yQDECE3QCpCS2DkR6.


Deptak składać się będzie z promenady spacerowej i ścieżki dla rowerzystów. Całość będzie oświetlona. Wzdłuż deptaka sadzone są palmy, powstają kwietniki i trawniki. Co kilkaset metrów budowane są altany.Według pierwszych informacji deptak miał mieć 8 kilometrów i zaczynać się w okolicy dystryktu Mubarak 7 https://goo.gl/maps/fNyEMiduwYuj5LhPA. W tej chwili władze miasta informują, iż deptak będzie miał tylko 7 kilometrów. Tak więc (najprawdopodobniej) kończyć się będzie na wysokości Palm Beach Resort https://goo.gl/maps/Mj5uot8F9RYtxtfm9.
Pierwsza część deptaka (omawiane 3,5 kilometra) ma zostać oddana do użytku przed świętem Eid Al-Fitr, czyli przed 21 kwietnia. Warto dodać, że w północnej części Hurghady mieszka około 2/3 ludności ponad 260 tysięcznego miasta.


Jak podaje Ratusz w Hurghadzie - koszt całej inwestycji wyniesie 100 milionów funtów egipskich (14 mln. zł).Tymczasem na południu Hurghady, na wysokości Nile Hospital https://goo.gl/maps/2b59mwojEGhSJfJ87 - wzdłuż drogi prowadzącej na lotnisko -zakończyła się już budowa deptaka. Warto zobaczyć jak ta część miasta wygląda z lotu ptaka. Na filmie widać także otwarty niedawno "Rynek dla food trucków"...hurghada24.pl

コメント