top of page

Egipt zaostrzy prawo dotyczące nękania turystów


Nękanie, nagabywanie, a nawet molestowanie - to zmora miejsc turystycznych w Egipcie.
Ostatnio głośne na całym świecie stało się nękanie, a - jak pisały niektóry egipskie media - molestowanie seksualne dwóch młodych turystek na terenie piramid w Gizie przez zgraję kilkunastoletnich chłopców. Chłopcy byli w wieku od 12 do 15 lat. Do zdarzenia doszło podczas obchodów święta Eid al Fitr. Oto film z tego zdarzenia...


Po tym incydencie wiele organizacji zajmujących się wypoczynkiem zaapelowało do władz Egiptu o zaostrzenie kar dla osób nękających, czy zaczepiających turystów.

W tej chwili obowiązuje prawo uchwalone w 2018 roku, które pozwala nakładać grzywny na każdego, kto naprzykrza się turystom w obrębie stanowisk archeologicznych, miejsc kultu i muzeów. Kara nie jest nieznaczna, ponieważ może wynosić nawet 10.000 funtów egipskich (około 2.500 zł).

Prawo jest jednak "martwe" co pokazuje choćby zarejestrowane kamerą zachowanie dzieci w stosunku do dwóch zagranicznych turystek przed Piramidami w Gizie.

Dziś w sprawie zaostrzenia kar za nękanie turystów zabrał rzecznik premiera Egiptu Nader Saad, który stwierdził, iż przepisy zostaną zaostrzone, gdyż "naganne zachowania niektórych osób wpływają na turystykę przyjazdową do Egiptu i utrudniają działania na rzecz rozwoju tejże".


Jak Egipt chce skutecznie walczyć z nagabywaniem, czy nękaniem turystów? O tym przekonamy się za kilka dni, kiedy zostanie ogłoszona "Egipska Strategia Turystyki Narodowej". W dokumencie w randze rozporządzenia mają zostać zawarte dyrektywy dotyczące tego nagminnego procederu.
www.hurghada24.pl
Opmerkingen


bottom of page