top of page

Egipt wprowadza opłatę w dolarach i euro dla cudzoziemców za przejazd kolejąZaskakująca informacja dla wszystkich zagranicznych turystów.

Jak powiedział dziś minister transportu Egiptu Kamel Wazir "od stycznia przyjezdni z zagranicy będą mogli kupić bilety kolejowe tylko wtedy, gdy zapłacą w dolarach lub euro. Na stacjach kolejowych powstaną specjalne kasy obsługujące tylko cudzoziemców. Bilety w euro i w dolarach będzie można rezerwować i kupować przez internet.


Minister zaznaczył, że "jest spory popyt ze strony obcokrajowców, którzy w ostatnich dniach zarezerwowali ponad tysiąc biletów w obcej walucie".

Decyzja zapadła w związku z gwałtownym rozrostem czarnego rynku wymiany walut i niedoboru obcej waluty przez rząd Egiptu - zaznaczył Wazir dodając jednocześnie, iż ministerstwo transportu przeznaczy zarobione na obcokrajowcach pieniądze na "zakup nowych pociągów z zagranicy".


Warto dodać, że wczoraj w Egipcie ruszyła kolej dużych prędkości na trasie Kair - Aleksandria. Skład wyprodukowany został w Hiszpanii i rozwija prędkość do 160 km/h. Ponadto powstaje licząca 2000 kilometrów nowoczesna sieć kolei dużych prędkości, która połączy 60 miast w całym Egipcie pociągami, które mogą jeździć z prędkością do 230 km/h.
Egipska kolej dużych prędkości będzie składać się z trzech linii: 660-kilometrowej łączącej miasta portowe Ain Sokhna nad Morzem Czerwonym z Marsa Matrouh i Aleksandrią nad Morzem Śródziemnym oraz linia, która będzie miała około 1100 kilometrów i będzie przebiegać między Kairem, a Asuanem i dalej do Abu Simbel w pobliżu granicy z Sudanem, łącząc stolicę Egiptu z wschodzącymi centrami gospodarczymi na południu.Trzecia linia będzie miała 225 kilometrów. Połączy Luksor z Safagą i Hurghadą nad Morzem Czerwonym. Wszystkie trzy linie buduje już niemiecka firma Siemens Mobility.


hurghada24.pl

Comments