top of page

Egipt wśród najlepszych miejsc turystycznychOferta turystyczna Egiptu jest jedną z najlepszych na świecie.Według brytyjskiej strony internetowej Daily Mail Egipt znalazł się wśród najlepszych miejsc turystycznych do odwiedzenia wiosną i latem tego roku.

Egipt znalazł się na drugim miejscu na liście najlepszych miejsc turystycznych według raportu zatytułowanego "Najlepsze miejsca wypoczynku w 2022 roku ".Strona internetowa podkreśliła również w swoim raporcie, że oprócz miejscowości typowo turystycznych warto odwiedzić większe miasta w Egipcie.

W raporcie wymienione są: Kair opisany jako stolica i największe miasto Egiptu, największe miasto Bliskiego Wschodu a do 2013 roku – także Afryki. Miasto tętniące życiem całą dobę.Marsa Alam to miejscowość przedstawiana jako raj dla nurków i miłośników sportów wodnych. Marsa Alam wyróżniona jest ze względu na bogate życie morskie i piękne rafy koralowe przy brzegu Morza Czerwonego.
W raporcie nie zapomniano także o Hurghadzie którą przez cały rok licznie odwiedzają turyści z całego świata by miło spędzić czas i relaksować się nad Morzem Czerwonym.

Opisane są oczywiście zabytki Luksoru. Miasto to nazwane zostało największym muzeum świata na świeżym powietrzu ze względu na ruiny kompleksu świątyń w Karnaku, świątynię Luksoru oraz niezliczoną liczbę starożytnych posągów, świątyń i krypt m.in. Dolinę Królów na zachodnim brzegu Nilu.


Piramidy w Gizie opisane są jako obszar wielki i nieśmiertelny. Piramidy to zespół historycznych budowli obejmujący dwie największe zbudowane w starożytnym Egipcie - piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena oraz mniejszą piramidę Mykerinosa.W raporcie wskazano, że Egipt jest jednym z niewielu miejsc turystycznych na świecie, który charakteryzuje się tak bardzo zróżnicowaną ofertą turystyczną począwszy od wielkich, naturalnych krajobrazów i starożytnej cywilizacji po różnorodne miejsca na typowy wakacyjny relaks na plażach Morza Czerwonego.
Daily Mail w swoim raporcie przypomniał, że w roku 2022 przypada setna rocznicą odkrycia unikalnego grobowca króla Tutanchamona.


(egyptindependent)

留言