top of page

Egipt przygotowuje restrykcyjną ustawę regulującą działanie mediów społecznościowych


Egipska Najwyższa Rada ds. Regulacji Mediów przygotowuje przepisy, które wymagałyby od mediów społecznościowych uzyskania licencji na działanie w tym kraju.- Ta nowa procedura legislacyjna i prawna ma na celu ochronę naszych dzieci i obywateli przed niebezpiecznymi ideami propagowanymi przez te platformy - powiedział szef Najwyższej Rady ds. Regulacji Mediów Karam Gabr.
Wypowiedź Gabra pojawiła się w odpowiedzi na pytania członków Komisji Edukacji egipskich senatorów, którzy wczoraj wezwali do nałożenia kontroli na platformy mediów społecznościowych (zwłaszcza TikToka) w związku z sygnałami, że "propagują one przemoc, ekstremizm i homoseksualizm".

- Idee i działania przekazywane i propagowane przez te platformy (zwłaszcza TikToka) są bardzo destrukcyjne dla naszego społeczeństwa, naszych dzieci i naszych obywateli - powiedział senator Mohamed Emar, wzywając rząd do zakazania działania TikToka w Egipcie.

- Liczba obywateli korzystających z mediów społecznościowych w Egipcie osiągnęła 8 milionów - powiedział Gabr, dodając, że "skłoniło to Najwyższą Radę ds. Regulacji Mediów do interwencji w celu kontrolowania szkodliwego korzystania z platform mediów społecznościowych i gier wideo".


- Rada opracowuje obecnie projekt nowej legislacji, która zobowiąże każdą platformę do uzyskania uprzedniej licencji prawnej w celu uzyskania dostępu do użytkowników telefonów komórkowych - powiedział Gabr, wskazując, że „celem tej legislacji jest sprostanie destrukcyjnym ideom, które owe platformy upowszechniają".

Według Gabra gry wideo są "jak noże, które mają zarówno szkodliwe, jak i użyteczne zastosowania. Niektóre gry zwiększają inteligencję, podczas gdy inne promują przemoc, ekstremizm, homoseksualizm i to są te gry, z którymi musimy się zmierzyć, aby chronić nasze dzieci i obywateli przed ich szkodliwym wpływem.
Rada Najwyższa ds. Regulacji Mediów zajmuje się porządkowaniem działania mediów audiowizualnych i cyfrowych oraz prasy drukowanej i cyfrowej w Egipcie. Odpowiada za ochronę społeczeństwa, publiczności i praktyki prasowej.


hurghada24.pl

Comments


bottom of page