top of page

Egipt powraca do surowych środków ochrony przed koronawirusemEgipskie Ministerstwo Zdrowia i Ludności przywróciło surowe środki dotyczące badania, nadzoru i zapobiegania wirusom i chorobom zakaźnym.
Ministerstwo wyjaśniło, że zaostrzyło działania we wszystkich prowincjach w całym kraju. Dotyczy to szczepień obywateli,
Ministerstwo Zdrowia i Ludności wezwało obywateli do zarejestrowania się na stronie internetowej resortu w celu otrzymania szczepionki. Co ważne szczepionkę można otrzymać za darmo. Resort podał także, że liczba osób w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi wynosi obecnie 32 997 251 osób.
Egipskie Ministerstwo Zdrowia i Ludności ogłosiło wczoraj, że średnia dzienna liczba dziennych zakażeń COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia osiągnęła 400 przypadków, podczas gdy średnia dzienna liczba zgonów wyniosła siedem nowych przypadków.Rzecznik Ministerstwa Zdrowia i Ludności, Hossam Abdel-Ghaffar, wskazał w oświadczeniu, że średnia dzienna liczba osób powracających do zdrowia po koronawirusie w zeszłym tygodniu osiągnęła 532 - zwiększając całkowitą liczbę osób powracających do zdrowia po wirusie do tej pory do 442 182.
Przypomnijmy: Ministerstwo Zdrowia i Ludności potwierdziło 12 marca br koniec szczytu piątej fali po spadku i stabilności codziennych zakażeń COVID-19. Zauważano, że szczepionki odgrywają główną rolę w spadku zakażeń i nasileniu chorób.

(egyptindependent)bottom of page