top of page

Egipt ogłasza ułatwienia wizowe w celu pobudzenia turystykiPodczas ósmego posiedzenia Ministerialnego Komitetu ds. Turystyki i Starożytności, w czwartek, minister turystyki i starożytności Khaled al-Anany poinformował o działaniach ministerstwa na rzecz przyciągnięcia większej liczby turystów przyjeżdżających do Egiptu z różnych krajów, Poinformował też o ułatwieniach wizowych.Ministerstwo zaoferuje nowe ułatwienia turystom przybywającym do Egiptu w koordynacji z zainteresowanymi - powiedział.


Cudzoziemcy przybywający do Egiptu pierwszy raz otrzymają wizę wjazdową w nagłych wypadkach, pod warunkiem, że posiadają wizy wjazdowe do krajów: Japonii, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, USA, Wielkiej Brytanii i krajów Schengen.

Ich paszporty powinny być ważne 6 miesięcy i wcześniej używane. Obywatele RPA, Kazachstanu, Armenii, Gruzji, Azerbejdżanu, którzy po raz pierwszy przyjeżdżają do Egiptu indywidualnie, również otrzymają wizy wjazdowe w nagłych wypadkach - dodał minister.
Minister powiedział, że ułatwienie wjazdu obejmuje przyznanie turystom w portach prowincji Synaj Południowy wizy turystycznej na 15 dni. Pozwali to turystom z sześciu krajów:Turcji, Pakistanu, Indii, Chin, Maroka i Algierii odwiedzić Sharm el-Sheikh, Tabę, Dahab, Nuweibię i Saint Catherine. Warunkiem jest jednak przedstawią biletu powrotnego i potwierdzonej rezerwacji hotelowej. Należy też mieć przy sobie gotówkę w wysokości co najmniej 2000 USD lub kartę kredytową.
Gabinet zgodził się również na zbadanie pakietu zachęt dla Szarm el-Szejk w celu zwiększenia przepływu turystyki do tego kurortu oraz zintensyfikowania kampanii promocyjnych na głównych zagranicznych rynkach turystycznych.


Ułatwienia te będą wdrażane przez okres jednego roku, począwszy od 1 kwietnia 2022 roku.


(egyptindependent)
留言

無法載入留言
似乎有技術問題。請重新連線或重新整理頁面。
bottom of page