top of page

Egipt nadal będzie dotować przeloty do swojego kraju. To duże pieniądze za każdy lądujący samolot


Egipt przygotował kompleksowy plan, który ma zwiększyć liczbę przyjeżdżających do tego kraju turystów.
Jak powiedział minister turystyki i starożytności Ahmed Issa "plan zakłada zwiększenie liczbę turystów o 25-30% rocznie, a docelowo w 2030 roku ma osiągnąć 30 milionów gości z zagranicy".
Głównym celem planu jest potrojenie liczby lotów do Egiptu do 2030 roku. W tym celu władze będą wspierać przewoźników i inwestorów, którzy są gotowi uruchomić nowe połączenia lotnicze do Egiptu.


Ponadto Egipt będzie utrzymywał program stymulowania lotów z zagranicy w bieżącym sezonie zimowym.
Dotacje dla zagranicznych przewoźników i touroperatorów lotów czarterowych będą wypłacane do 1 maja 2023 roku.
W zależności od miejsca docelowego i ładunku na pokładzie Egipt zapłaci od 1,5 do 2,5 tys. dolarów za przelot. Według danych ministerstwa około 34,5 miliona dolarów wypłacono zagranicznym liniom lotniczym w roku podatkowym 2021-2022. Zdaniem ministra Issy "ta praktyka powinna być kontynuowana przez najbliższe trzy lata".


Ponadto w nadchodzącym roku władze Egiptu planują rozpocząć zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową na którą przeznaczono ponad 30 milionów dolarów. I tak w styczniu 2023 r. zostanie uruchomiony serwis "Experience Egypt", gdzie zamieszczane będą informacje o obiektach turystycznych, przyrodniczych i archeologicznych Egiptu.
Reklama skierowana będzie do rodzin z dziećmi, miłośników kultury, plaży, rozrywki i aktywności na świeżym powietrzu.
W planach jest także uruchomienie elektronicznego systemu rezerwacji biletów do muzeów i bezpłatny dostęp do internetu w głównych obiektach turystycznych.


hurghada24.pl

Comments